Aktualnie online

> Gości online: 1

> Użytkowników online: 0

> Łącznie użytkowników: 993
> Najnowszy użytkownik: marrek

Zaprzyjaźnione strony


Naturystyczne mikroblogowanie
Zapowiada sie niezla impreza Rudolf...

Linki

Shoutbox

Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

[off] 05-03-2015 15:54
fajnie ze tutaj tylko sam wrocek pisze--a my z prowincji? hahaha-mamy swoje jakies tam male miejsca i jakos tak z boczku tez dajemy rade haha-pozdrowienia

[off] 25-02-2015 11:58
A w ogole to co za reaktywacja jak np kto idzie na wiosenna noc saunową dowiaduje się z facebooka a nie z naszej strony - co za zwyczaje Smile

[off] 25-02-2015 11:55
@Turysta a czemus nie przyszedł na I spotkanie? Terminu II jeszce nie ma, ale bedzie - propozycje sam tez możesz dac Smile

[off] 25-02-2015 10:58
@Trojan jakiś termin co do drugiego tegorocznego spotkania już ustalony? Byłem niedawno po ponad półrocznej przerwie "szału" nie ma wręcz przeciwnie, wiosna się zbliża, więc pora na reaktywację Smile

[off] 19-02-2015 14:52
Idę sprawdzić jak jest woda w thalasso Wink. Ostatnio była tak zimna że basenik świecił pustkami Sad

Archiwum

Blok reklamowy

Ankieta

Czy, jeżeli byłaby taka okazja, poszlibyście na naturystycznego Sylwestra ?

Tak
Tak
89% [17 głosów]

Nie
Nie
11% [2 głosy]

Nie mam zdania
Nie mam zdania
0% [0 głosów]

Ogółem głosów: 19
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/12/2014 19:46

Archiwum ankiet

Najwyżej oceniane zdjęcia

Zdjęcie miesiąca Marzec
Fotonudyzm
Liczba ocen: 1
Średnia: 4.00


Naturystyczna TOPLista

Naturystyczna EdukacjaDrukuj

W rodzinach, gdzie praktykuje się naturyzm, rodzice są pewni, że ich dzieci są ubezpieczone od wczesnych małżeństw i niebezpiecznych płciowych kontaktów w młodzieżowym wieku. Nie jest sekretem, że dla pewnych małżonków, którzy przeżyli razem wiele lat, ukazanie się partnerowi obnażonym w dzień, a nie nocą, jest poważną psychologiczną barierą. A rozebrać się w obecności dzieci - zadanie do nieprzezwyciężenia, do tego dużo osób uważa to za coś nieprzyzwoitego. Ale w tych rodzinach, gdzie rodzice interesują się naturyzmem, tak nie jest....Odwrotnie, rodzice i dzieci uważają ze naturyzm jest interesujący, pożyteczny i ujmujący. Tacy tatowie i mamy są przekonani o tym, że ich synowie nigdy nie ożenią się przypadkowo, na skutek pewnych okoliczności, a piętnastoletnie córki nie przyjdą z wiadomością o ciąży albo poronieniu. Z jedną z takich rodzin udało nam się nam zapoznać.


"Gdyby nie Kuba, nigdy nie zostałabym naturystką"

Jakiś czas temu pojechałam na Kubę. Właśnie tam w świadomości zmieniłam swój punkt widzenia o seksualnej kulturze, o stosunkach między mężczyzną i kobietą. Pełni temperamentu Kubańczycy do kobiet mają inny stosunek, można powiedzieć, że oni mają kult żeńskiego piękna. Bardzo mi było przyjemnie łowić na sobie zachwycone spojrzenia mężczyzn, aż chciało się im podobać. No i jeszcze poraziła mnie oszałamiająca przyroda tego kraju. W porównaniu do rodzinnego miasta kontrast był rażący - przecież o tym, żeby leżeć na plaży albo wykąpać się gdzieś nago, nie mogło być mowy. Dlatego, kiedy miałam tylko wolną chwilkę, uciekałam do oceanu wykorzystując każdą sekundę urlopu. A z czasem, odnajdując ustronne zakątki, zaczynałam kąpać się nago - otrzymywałam wtedy niezwykłą przyjemność. Co prawda, na publicznych plażach nie mogłam pojawiać się w stroju Ewy bo na Kubie nie istniały naturystyczne plaże (przynajmniej, wtedy). Oprócz tego, dla kobiety opalać się w negliżu było bardzo niebezpiecznie bo kubańscy mężczyźni na widok białej kobiety tracili głowę.

- O ile rozumiem, wróciwszy do domu, zdecydowałaś się nawiązać kontakt ze społecznością naturystów? Co Ci pozostało w pamięci najbardziej przy pierwszym pobycie na naturystycznej plaży?
- Przyjechawszy do domu, znalazłam naturystów. W tym czasie akurat przygotowywali się przyjąć w swoje szeregi grupę nowicjuszy. Nam wyznaczyli dzień pierwszego spotkania w saunie, ponieważ była zima. I oto kiedy zaszłam do szatni (naturyści mają ją ogólną dla mężczyzn i kobiet), zobaczyłam, że jestem jedyną kobietą, a pozostałych dwunastu ludzi to - mężczyźni. W ich towarzystwie przeprowadziłam pierwszy "seans naturyzmu". Ale mnie to wcale nie zmieszało, czułam się zupełnie komfortowo i naturalnie. Niektórzy mężczyźni z tamtego okresu zostali moimi dobrymi przyjaciółmi. Właściwie, jak zobaczyłam później, w ten, pierwszy raz moja obecność w ich grupie niektórych zmieszała i kosztowało to paru z nich wiele wysiłku :-).

"Dzięki naturyzmowi przestałam bać się za dzieci"

- Jak przeszłaś do tego, żeby wprowadzić do naturyzmu swoje dzieci?
- Obserwując po tym, jak doskonale spokojnie liczni rodzice przyprowadzają na zajęcia dzieci, mi też zachciało się wprowadzić do tego swoje. Tym bardziej że wszyscy jak jeden mąż opowiadali o tym, jakie to pozytywne zmiany dzieją się z ich z dziećmi. W sumie nie bałam się za swoje dzieci, ponieważ zawsze starałam się wychowywać je nowocześnie. Pierwszy ze mną na zajęcia poszedł syn - on był młodszy od córki, wtedy miał ok. dwunastu lat. On wszystkich normalnie przyjął i nie widziałam u niego jakiś reakcji niezręczności z powodu obnażonych ciał mężczyzn i kobiet. Ale synowi było nudno - wśród naturystów było mało jego rówieśników, a czasami oni w ogóle nie przychodzili. Za jakiś czas zaproponowałam mu zaprosić swoich przyjaciół. Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu, licznie odezwali się - i chłopcy i dziewczynki.

Organizacyjne pytania wzięłam na siebie: Ani jedno dziecko nie poszło do sauny albo na plażę bez mojej wstępnej rozmowy z rodzicami. Jedni puszczali dzieci z niechęcią i czujnością, inni - odwrotnie, dziękowali (niby to, oni by i sami chcieli pójść, ale wstydzą się). Wkrótce zebrała się grupa dziewięcio-osobowa dzieci. Dzieciom zajęcia naturyzmem podobały się i ich rodzice zauważali w swoich pociechach zmiany - one stały się bardziej tolerancyjnie, opanowanie. Ustały trochę codzienne kłótnie - jednak to przejściowy wiek.

Czasami rozmawiałam z dziećmi na tematy, dotyczące współzależności mężczyzny i kobiety. Różnica w psychologii tych nastolatków i ich rówieśników, nie zajmujących się naturyzmem, była widoczna. Pytania na temat seksu, miłości, współzależności dzieci-naturyści przyjmowały znacznie poważniej i głębiej.

A córkę zaczynałam brać ze sobą, kiedy skończyła piętnaście lat. I z początku wszystko było normalnie. Ale gdzieś ok za rok ona bardzo wydoroślała, przekształciła się z dziewczynki w dziewczynę. Nie wyglądała wtedy jak chudzina, a jak mówią, była dziewczyną przy kości. No i właśnie tego ona zaczynała się wstydzić. Zwłaszcza córka miała kompleksy z powodu swojego dosyć dużego biustu - z tego powodu zaczynała garbić się. Dlatego swojego czasu w ogóle nie chodziła z nami na plażę i do sauny. Wiedziałam, że jej podoba się naturyzm, ale nie mogła sobie dać z tym rady. I znalazłam wyjście z sytuacji: Namówiłam córkę na wyjście do sauny i pokazałam jej tam jedną dziewczynę - mniej więcej tej samej budowy ciała, co i córka, ale dosyć pociągającą. Zapoznałam je ze sobą i zapytałam córkę: "Czy ona tobie się podoba?" Ta z zachwytem odpowiedziała, że bardzo. Wtedy to tamta powiedziała jej, że córka wygląda bardziej atrakcyjnie i piersi u niej są o wiele ładniejsze... Po tym spotkaniu przekonała się że nie jest taka brzydka za jaką się uważała. Widzielibyście, jak idzie teraz ulicą i jak patrzą na nią mężczyźni :-).

- Ukrywacie przed znajomymi waszą pasję?
- O sobie mogę powiedzieć, że po prostu nie afiszuję się tym. Przyjaciele wiedzą, w pracy domyślają się. Dzieci nigdy tego nie ukrywały: Syn i jego koledzy, którzy chodzili z nim do sauny, teraz są razem w turystycznym kółku, razem chodzą na wycieczki i uświadamiają do naturyzmu dziewczyny z klubu :-). Pewnego razu po wycieczce syn pokazał mi fotografie, na których dzieci kąpią się bez slipów. Zapytałam: A jak do tego nakłoniłeś wasze dziewczyny? Syn odpowiada: "Oni wstydzą się, jak małe dzieci. I czego tu się wstydzić?" :-)

Córka też niczego nie ukrywa. Co więcej, jakoś na przerwie rozmawiała ze swoją przyjaciółką, opowiadała jej o zwiedzaniu sauny. Ich rozmowę usłyszała nauczycielka matematyki, kobieta lat pięćdziesięciu, zaczęła rozpytywać, a potem przyznała się, że jeszcze wcześniej wiedziała o istnieniu takiego klubu i chciała zająć się naturyzmem. I oto tak córka przyprowadziła do mnie nauczycielkę i teraz często razem odwiedzamy saunę.Podobno, dzięki naturyzmowi wasze dzieci są trochę teraz inne?
- Oczywiście, nie wolno mówić, że dzieci absolutnie zmieniły się, ale w pytaniach o seks i współzależność płci rzeczywiście wyróżniają się od rówieśników. Dla przykładu, jestem pewna, że wstąpienie w małżeństwo będzie dla nich bardziej uświadomionym krokiem, a nie przypadkowością. Córka nie raz opowiadała, jak jej przyjaciółki z ciekawości próbują zajmować się seksem. A w pewnych grupach nastolatków dziewczyna nie liczy się, jeśli w wieku szesnastu lat jeszcze nie była z mężczyzną. Moja córka tego nie akceptuje - oczywiście, chciałaby na pewno też może tego spróbować, ale nie tak, jak to robią tamci. Dzięki naturyzmowi ona normalnie i naturalnie przyswaja ciało mężczyzny. Seks dla niej jest nie tajemnicą za siedmioma pieczęciami, nie sportową pasją, a normalnym naturalnym przedłużeniem współzależności mężczyzny i kobiety.

Przyciągać dzieci do naturyzmu można, ale ostrożnie. Niewątpliwie, jednoznacznie przyswajać ideę rodzinnego naturyzmu nie wolno. Ale i odrzucać ją, jak coś nieprzyzwoitego, też nie ma sensu, przecież dla wielkiej ilości ludzi naturyzm jest to sposób życia.
- Odnośnie rodzinnej pasji naturyzmem potrzebna jest ostrożność. Jest dobrze, jeśli dziecko, podąża za przykładem rodziców i obserwuje ich działania, dobrowolnie przechodzi do naturyzmu i podziela punkt widzenia dorosłych. Świadomie, otrzymując odpowiednio pozytywne emocje, ono idzie na plażę naturystyczną albo na basen. To najbardziej sprzyjająca sytuacja. Co prawda, wszystkiemu powinno nadać się cywilizowane formy: najodpowiedniejsza jest plaża i basen lub sauna przystosowana tylko dla naturystów.
Niedobrze, kiedy dziecko, którego psychika nie jest jeszcze uformowana, rodzice sztucznie popychają do naśladowania ku swojemu sposobowi życia. Wtedy może i nastolatek zgadzać się z punktem widzenia rodziców - przecież są oni jego wielkim autorytetem, ale jednocześnie dziecko może doznawać poważnego wewnętrznego konfliktu. Dla niego znajdować się w otoczeniu gołych mężczyzn i kobiet, a tym bardziej ojca i matki, to ciężka psychologiczna próba i stres. Wszystko to może dziać się przez niezrozumienie rodziców seksualnego świata nastolatków. Oni mogą myśleć tymczasem, że dziecko jeszcze się nie uformowało i u niego nie może być żadnych przejawów seksualności. Jednakże Zygmunt Freud udowodnił, że już w dwuletnie dziecko doznaje pewnych seksualnych przeżyć, nie mówiąc już o 13-14-letnich nastolatkach. Jeszcze jednym błędem rodziców jest to, że oni przyrównują dziecięce postrzeganie seksu i obnażonego ciała do swojego. To jest nieprawidłowe, seksualny świat nastolatków zupełnie niepodobny jest do świata dorosłych.

- Mogą być jakiekolwiek wiekowe ograniczenia dla dzieci, które chcemy wprowadzić do naturyzmu?
- Jeśli to zapoznanie, jak już powiedziałam, dzieje się dobrowolnie, to żadnych ograniczeń w wieku nie ma - wiek nie gra w tej sytuacji czołowej roli. Ważne znaczenie ma przygotowanie dziecka do takiego zapoznania. To może zaczynać się w zwykłych życiowych sytuacjach. Dziecku niezależnie od wieku, ale ostrożnie i po określeniu jego poziomu rozwoju, koniecznie trzeba objaśniać różnicę w budowie ciała mężczyzny i kobiety, żeby w sytuacji kiedy zobaczy na plaży albo na basenie mnóstwo obnażonych ciał, nie doznawało szoku albo zażenowania. Nie trzeba wstydzić się dziecka. Normalna powinna być sytuacja, kiedy może widzieć matkę i ojca w negliżu, dla przykładu w czasie kąpieli w łazience.

Oczywiście, nie wolno uogólniać, że wszystkie dzieci, wprowadzone do rodzinnego naturyzmu, rażąco wyróżniają się od swoich rówieśników i ubezpieczone są od błędów w życiu seksualnym. Ale niewątpliwie, wychowanie nastolatków w duchu naturyzmu może dać pozytywne rezultaty.


Poleć tego news'a
Reklama

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook - Lubię To:


#1 | janatur dnia June 22 2009 22:06:49
Zjawisko naturyzmu jest bardzo pożyteczne pod względem zdrowotnym,
wychowawczym,edukacyjnym.Uczy tolerancji,przyjaźni,współżycia w grupie.Człowiek lepiej się czuje w środowisku naturystów,nudystów.Smile

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Czytaj inne newsy

Plaże w Bułgarii


Dwie młode, jasnowłose naturystki, wpatrują się w morze leżąc na ręcznikach na pisku.

 

Jeśli zdecydujesz się zasmakować uroku naturystycznych plaż w Bułgarii, to twoje oczekiwania spełnią się za sprawą licznych plaż, które otoczą cię atmosferą całkowitego spokoju. Na plażach tych, opal Czytaj dalej

December 01 2014 11:51:21

Nie, dla golasów w San Francisco


Nudyści protestują przed urzędem miasta San Francisco przeciwko ustawie o zakazie nagości

 

 "To nie było coś, co się działo, tak od czasu do czasu lub było jakąś ciekawą osobliwością naszego miasta. Przeciwnie, w dzielnicy Castro, takie rzeczy działy się już nagminnie i codzien Czytaj dalej

November 20 2014 21:23:59

Naga prawda: 100 lat FKK


Niemieccy naturyści maszerują z flagą swojego kraju na jednym z ośrodków naturystycznych

 

W niemieckiej stacji ZDF History, wyemitowany został film dokumentalny o historii naturyzmu i nudyzmu w Niemczech na przestrzeni ostatnich 100-tu lat. Film "Die Nackte Wahrheit: 100 Jahre FKK" jest kolejnym Czytaj dalej

November 13 2014 21:40:59

Nagie Karaoke


Nagi uczestnik imprezy karaoke dla nudystów na scenie. Ubrany jedynie w czapeczkę z daszkiem i ciemne okulary.

 

Tampa na Florydzie (CNN) - do istniejących klubów karaoke które są bardzo popularne w tym mieście dołączyło ostatnio kilka miejsc specjalnie dla golasów. Liczba odwiedzających je os&oac Czytaj dalej

October 15 2014 09:55:24

Ściągawka


Dziewczyna odsłania spódnicę na nodze gdzie ukazują się napisane ściągi

 

Już po wakacjach więc pora na naukę i przypomnienie co nieco.

Naturyzm, jeden z aktualnych trendów w zakresie wypoczynku na świeżym powietrzu, którego ideą jest - maksymalne przybliżenie człowieka do natury dla uzdrowienia ciała i d Czytaj dalej

September 01 2014 12:24:55

Grzybowo 2014


Zdjęcia plaży w przyśpieszonym tępie

 

Podróż naturysty nad morze i całej jego rodziny to jak do tej pory najpopularniejszy sposób spędzenia wakacji na nagiej plaży w naszym kraju. Zazwyczaj naturyści starannie wybierają lokalizację miejsca na swój wypoczynek. Ważne jest aby w pobliżu znaj Czytaj dalej

August 05 2014 20:33:13

Naga rewolucja w ZSRR


Rosyjski rewolucjonista z czasów przewrotu październikowego 1917 roku

W pierwszych latach zaraz po zwycięstwie rewolucji bolszewickiej zaistniała niesamowita, nawet jak na dzisiejsze standardy swoboda obyczajów. Rewolucja seksualna z lat 60 - tych, to przy niej błahostka. Pam Czytaj dalej

July 13 2014 23:12:59

Panderosa Sun Club


 Gra w siatkówkę na terenie ośrodka Panderosa Sun ClubPonderosa Sun Club położony jest w USA w stanie Indiana w wiejskiej miejscowości Roselawn. Około 50 mil na południowy wschód od Chicago, Illinois, i około 70 km na północ od Indianapolis, Indiana. (Dwa km na zachód od I Czytaj dalej

June 24 2014 19:17:29

Nagie biuro


 

Nadzy pracownicy w biurze przy stoliku

Pracownicy pewnej firmy w Wielkiej Brytanii doszli do dość nietypowego sposobu uzdrowienia kryzysu w pracy i wzmocnienia więzi międzyludzkich. Wszyscy postanowili postępować zgodnie z zaleceniami psychologa, który poradził pracownikom przychodzić Czytaj dalej

May 23 2014 22:58:33

5 Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa


Na zdjęciu dwa kufle pełne piwa z pianą

Powstała propozycja kolejnego spotkania naszych forumowiczów, zaproponowana tym razem przez kolegę wroclaw80. Jest to uczestnictwo we Wrocławskim Festiwalu Dobrego Piwa które odbędzie się 10 Maja 2014 na Stadionie miejskim we Wrocławiu. Nas Czytaj dalej

April 17 2014 12:20:10

Golasy w Peru


Peruwianka pomalowana na twarzy we wzory z epoki Majów. Śniada cera, czarne włosy.

Jednym z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych w Peru jest Machu Picchu. Ostatnio decydują się odwiedzać to miejsce niezwykli turyści. Niektórzy podróżni p Czytaj dalej

April 07 2014 13:24:52

Naturyzm na Florydzie


Walizka podróżna z przyczepionym do uchwytu emblematem flagi amerykańskiej.Jeżeli będziecie kiedykolwiek na Florydzie to odwiedźcie koniecznie tamtejsze naturystyczne kluby. Słońca tutaj nie brakuje przez cały rok a odpoczynek bez ubrania jest tutaj akceptowaną formą wypoczynku i jest Czytaj dalej

April 01 2014 21:27:51

Dzień Kobiet 2014


Grafika z okazji święta Dnia Kobiet z 2014 roku. Przedstawia liczbę osiem, ułożoną z tulipanów.Drogie Panie !

Z okazji tego szczególnego dnia, Dnia Kobiet.
Chcieli Czytaj dalej

March 08 2014 11:18:22

Dziennik naturystów


Plakat z filmu Dziennik nudystów

 

W naszym Klubie dostępny jest do obejrzenia, stary, pełnometrażowy, fabularny film o nudystach z lat 60-tych. Fajny film, stary ale jary, który pozwoli ci na chwilę przenieść się w czasy naturyz Czytaj dalej

January 23 2014 22:32:30

Dziewiąte urodziny strony


   Zdjęcie z okazji dziewiątych urodzin strony Naturyzm Wrocław

Czytaj dalej

January 16 2014 18:22:46

Statystyki 2013Grafika statysyk 

 Na zakończenie roku 2013, postanowiłem podać trochę statystyk związanych z działalnością naszej strony. Jak na razie są to suche liczby. Za ogólne podsumowanie może zabiorę się kiedy indziej. A więc:

Na koniec 2013 roku mamy zarejestrowanych 905 użytkowników< Czytaj dalej

December 26 2013 23:25:18

Kompas naturysty


Logo aplikacji Kompas naturysty

 

Zaciekawiony krótką wypowiedzią Kasia_i_Karol_WR o Nudist compass, postanowiłem sprawdzić bliżej co to jest, a raczej przypomnieć sobie, bo jak się okazało miałem nawet wgraną tą aplikację na tablecie jakiś czas temu. O ile sobie przypominam Czytaj dalej

December 16 2013 14:57:44

Grecja - raj dla naturystów ?


 Jedna z greckich plaż dla naturystów

Portal Podróżniczy TripAdvisor w oczekiwaniu na turystów przed sezonem letnim, postanowił dowiedzieć się, gdzie na świecie najlepiej opalać się nago, donosi greek.ru. Według sondażu, w którym wzięli udział turyści z całego świata, nudyści powinni udać się Czytaj dalej

September 25 2013 21:38:18

Konkurs


Naga Prawda-film dokumentalny o naturystach  Do wygrania fotograficzny aparat o wartości 3.500 zł, uściśnięcie dłoni oraz dzień na planie filmowym naszego dokumentu wśród przesympaty Czytaj dalej

September 24 2013 22:07:24

W Brazylii odbyła się pierwsza "Olimpiada naturystów"


 

 

W jakim innym kraju o tej porze roku mogą mieć miejsce "nagie igrzyska" ? Oczywiście, w Brazylii, gdzie jest ciepło, wiosna zbliża się do końca i tylko miesiąc do rozpoczęcia gorącego lata! W dniu 18 listopada, w Guaratingeta (São Paulo) odbyły się pierwsze "Naturystyczne Igrzyska Olimpijskie", w których wzięło udział około 6 Czytaj dalej

November 23 2012 21:35:34

Aktualizacja V 1.01.05


Dnia 20-09-2011 przeprowadzane będą prace na serwerze na którym znajduje się nasza strona. Prace mają na celu uaktualnienie techniczne naszej witryny. Wprowadzone zmiany nie będą widoczne dla użytkowników, jednakże są niezbędne dla ogólnego funkcjonowania portalu. Po aktualizacji strona przyjmuje kodową wersję V 1.01.05.

Nowa wersja jest wydaniem serwisowym która poprawi parę zauważonych błędów podczas  ostatnich pięciu miesięcy działania stro Czytaj dalej

September 20 2011 14:49:03

Radość na nagim kempingu w Erdeven


Naturystka z Francji

Po ciężkiej walce, prawa do opalania miłośnikom naturyzmu bez żadnych ubrań na wybrzeżu Erdeven, w Miibihan zostały już dawno przyznane. Jest to piękny kemping z "ludzką twarzą", pięć hektarów w przyjemnej lokalizacji lasu sosnowego. Jest bardzo przestronne. Do dyspozycji mały domek, pokój Czytaj dalej

September 20 2011 11:02:52

Sportwerk: wrażenia


Ceberek saunaWięc tak... byliśmy sobie dzisiaj w Sportwerku na Kozanowie. Podzielę się tutaj wrażeniami z tymi, co tam jeszcze nie byli. Pani z obsługi na parterze uprzejma. Suszarka w łazience ma ruchomą końcówkę na wężu - łatwo wysuszyć włosy. Saunarium rozleglejsze niż Redeco. Czytaj dalej

March 03 2011 21:52:01

Oleśnicki park wodny "Atol"


Ceberek sauna Dzisiaj będzie krótko i węzłowato: Wypatrzyliśmy z małżonką coś takiego, jak Atol w Oleśnicy. Gestapowski regulamin nas zaskoczył, w związku z czym wykonaliśmy telefon do wyżej wspomnianej instytucji. Rozmawiała żona. Z jej relacji wynikało, iż miła pani po drugiej stronie kabla zachwalała, że dzie Czytaj dalej

March 03 2011 21:51:33

Klub użytkownika


news: klub_naturystow.jpg

Nie wiem czy pamiętacie, ale jakiś czas temu dyskutowaliśmy na temat dostępności treści naszej strony dla przypadkowych internautów. Rozmowę można znaleźć na naszym Forum. Że nie wszyscy uczestniczą aktywnie w dyskus Czytaj dalej

January 25 2011 15:28:57

Mikołaj jest naturystą


Mikołaj naturysta


Jak się dowiedzieliśmy z dobrze poinformowanych źródeł, Mikołaj specjalnie dla Was został naturystą i pierwszy raz będzie rozdawał prezenty golasom w Mikołajki w organizacyjnym stroju naturystów. Niestety jego partnerka Śnieżyn Czytaj dalej

December 04 2009 20:59:08

Zaorana łączka


  zaorana łączka Pod koniec września 2009 dostaliśmy sygnał od użytkowników, że część naszej "młodej" bo dwuletniej dopiero plaży naturystycznej została częściowo zaorana. Z pierwszych sygnałów można było wnioskować, że już jest całkiem "po" naszej łączce. Następne dni przy Czytaj dalej

September 10 2009 10:57:43

Zasady naturystycznego plażowania


 podgladacz-naturyzm-m.jpg
Zasady odpoczynku na plaży naturystów:

1. Naturystyczna plaża jest miejscem gdzie odpoczywamy nago bez ubrania.
2. Pamiętaj, że samotni panowie są nieufnie odbierani przez pary naturystów Czytaj dalej

July 03 2009 21:59:40

Naturyzm w ChinachNaga kobieta nad wodą

Chińskie władze otworzyły oficjalny naturystyczny kurort. Chiński ośrodek znosi tym samym zakaz nagiej kąpieli na sześciu słynnych nagich kąpieliskach "na górze Yupin w prowincji Sichuan, powiedział w poniedziałek na stronie internetowej rządu" Zhongguo Wang.
"Naga Mekka Czytaj dalej

June 12 2009 23:06:19

Naturystyczna Edukacja


Zabawa na plaży
W rodzinach, gdzie praktykuje się naturyzm, rodzice są pewni, że ich dzieci są ubezpieczone od wczesnych małżeństw i niebezpiecznych płciowych kontaktów w młodzieżowym wieku. Nie jest sekretem, że dla pewnych małżonków, którzy przeżyli razem wiele lat, ukazanie się partnerowi obnażonym w dzień, a nie nocą, jest poważną psychologiczną barierą. A r Czytaj dalej

February 01 2009 22:30:21

Klubowe Newsy

Naturystyczna TOPLista
Naturystyczna TOPLista
Naturystyczna TOPLista
8,063,604 unikalne wizyty